مداد لب و خط لب

معمولا خط لب را با عنوان مداد لب می شناسیم که جزء دسته آرایشی لب محسوب می شوند. از خط لب، برای پوشاندن نواحی ناهموار بیرونی لب استفاده می شود و بعد از آن باید رژلب را در کادری که توسط خط لب یا مداد لب ایجاد کرده ایم، بکشیم. با این روش رژلب  در کادری مشخص، بر روی لب کشیده شده که باعث برجسته تر شدن و منظم تر شدن ناهمواری های لب ...

مداد لب و خط لب

معمولا خط لب را با عنوان مداد لب می شناسیم که جزء دسته آرایشی لب محسوب می شوند. از خط لب، برای پوشاندن نواحی ناهموار بیرونی لب استفاده می شود و بعد از آن باید رژلب را در کادری که توسط خط لب یا مداد لب ایجاد کرده ایم، بکشیم. با این روش رژلب  در کادری مشخص، بر روی لب کشیده شده که باعث برجسته تر شدن و منظم تر شدن ناهمواری های لب می شود.

بهتر است که بعد از استفاده از خط لب و برای پایداری رژلب، ابتدا از مرطوب کننده لب استفاده نمایید و سپس رژلب را بر روی آن بزنید تا در مواقع خشکی، از پوسته پوسته شدن لب جلوگیری کند .

خط لب ها هم مانند رژلب ها، از مواد ارگانیک و یا شیمیایی تشکیل می شوند

عموم خط لب ها از موادی چون موم،روغن و یا رنگدانه هاتشکیل می شوند.

روغن موجود در خط لب ها نسبت به رژلب ها کمتر بوده ولی موم و رنگدانه های آن بیشتر از رژلب است. به همین علت است که به راحتی و زیبایی دراطراف لب کشیده می شود و دارای یک چسبندگی خاص است. بهترین مومی که در خط لب استفاده می شود، موم

ژاپنی است.

برای کشیدن خط لب از مداد مات استفاده کنید تا در صورت اشتباه کشیدن آن به راحتی پاک کنید.

اگر لب هایتان بزرگ است باید داخل لب را مداد بکشید و قسمت های بیرون از خط لب را با استفاده از کانسیلر بپوشانید. این کار کمک می کند تا لب ها کوچک تر به نظر برسند.

اگر لب هایتان کوچک است، برای برجسته تر به نظر رسیدن آن ها، یک رژ لب براق یا رژ لب مایع حجم دهنده به لب بزنید.

اگر لب هایتان گوشتی است، باید از رژ لب های مات و پررنگ استفاده کنید.

انواع خط لب

خط لب ماتیکی: با کمک مداد لب ماتیکی می‌توان روی قسمت‌های وسط و کناره‌های لب، خط دقیقی ترسیم کرد. به این نکته نیز اشاره کنیم از آنجایی که این نوع مداد از سایر مدادهای لب نرم‌تر است استفاده از آن اثر بیشتری روی لب می‌گذارد و رنگ غلیظ‌تری دارد.

خط لب مدادی: با استفاده از خط لب‌های مدادی، می‌توانید یک خط لب دقیق و زیبا بکشید. بیشتر این مدادها بافت ملایم و کرم ‌مانند دارند و به خوبی محیط اطراف لب را پوشش می‌دهند.

خط لب مومی: مداد‌‌های مومی ترکیباتی ارگانیک و گیاهی دارند و زیبایی لب‌ها را کاملاً طبیعی و جذاب جلوه می‌دهند. در نتیجه استفاده از آن‌ها برای آرایش روزانه لب‌ها پیشنهاد می‌شود.

معرفی بهترین برندهای خط و مداد لب

گلدن رز (goldenrose)

آی فیس (i face)

بورژوآ (Bourgeoisie)

بیو (biu)

سوپرتاچ (super tuch)

بیشتر