لاک ناخن 

لاک ناخن

لاک ناخن نوعی ماده شیمیایی است که برای زیبایی به ناخن‌های دست یا ناخن‌های پا زده می‌شود. البته گاهی اوقات از لاک برای محافظت از ناخن‌ها استفاده می‌شود.

لاک ناخن به چند دسته تقسیم می شوند. لاک محلول در استون، لاک پلاستیکی و لاک ژل. لاک محلول در استون (همان لاک هایی هستند که می توان آن ها را به وسیله استون پاک کرد) لاک ناخن پلاستیکی آن دس...

لاک ناخن

لاک ناخن نوعی ماده شیمیایی است که برای زیبایی به ناخن‌های دست یا ناخن‌های پا زده می‌شود. البته گاهی اوقات از لاک برای محافظت از ناخن‌ها استفاده می‌شود.

لاک ناخن به چند دسته تقسیم می شوند. لاک محلول در استون، لاک پلاستیکی و لاک ژل. لاک محلول در استون (همان لاک هایی هستند که می توان آن ها را به وسیله استون پاک کرد) لاک ناخن پلاستیکی آن دسته از لاک هایی هستند که بعد از زدن آن ها روی ناخن می توان به راحتی و بدون استفاده از استون آنها را پاک نمود.

این نوع لاک ها دقیقا حالت پلاستیکی دارند و به راحتی از روی ناخن کنده میشوند. لاک ژل لاکی است که قدرت ماندگاری آن بسیار بالا است و به راحتی از روی ناخن پاک نمی شود.

حتی این نوع لاک ناخن با استون نیز پاک نمی شود. این نوع لاک معمولا  توسط ناخن کارهای حرفه ای استفاده می شود.

ویژگی های لاک ناخن خوب

سهولت استفاده

زمان مناسب خشک شدن

جلوه لایه لاک

پایداری و دوام

سهولت استفاده از لاک بسیار مهم است. اگر لاک خیلی رقیق باشد، به هنگام مالیدن روی ‏ناخن پخش خواهد شد و پوشش یکدستی را ایجاد نخواهد کرد و اگر خیلی غلیظ ‏باشد، لایه لخته لخته و برجسته ای تشکیل خواهد شد.‏ زمان خشک شدن لاک باید آنچنان باشد که روی لاک قبلی بتوان استفاده مجدد ‏انجام داد.

يک لاک خوب ناخن بايد به مدت 5 تا 7 روز روي ناخن بماند، بي‏آنکه شفافيت و جلوه اصلي خود را از دست دهد و آثاري از ترک و پوسته‌پوسته شدن ‏نشان دهد.‏

نکاتی در رابطه با نگهداری لاک ناخن

همیشه لاک ناخن را در محلی خنک و تاریک نگهداری کنید.

هرگز لاک ناخن را در جایی نزدیک به منبع حرارت مثل بخاری و شوفاژ قرار ندهید چون حرارت باعث سفت شدن لاک می‌شود و آن را خراب می‌کند.

لاک را در محلی قرار دهید که نور مستقیم خورشید به آن نتابد. چون نور خورشید باعث تغییر دما و گرم شدن لاک می‌شود و ترکیبات موجود در آن را از بین می‌برد.

از قرار دادن لاک ناخن در حمام و دستشویی اجتناب کنید چون رطوبت زیاد و دمای بالا و در حال تغییر این فضاها ماندگاری لاک ناخن را کاهش می‌دهد.

انواع لاک

لاک محافظ ناخن: ناخن ها را در مقابل ضربات فیزیکی مانند شکنندگی ناخن محافظت می کند. علاوه بر این، موجب تقویت ناخن ها نیز می شود.

لاک ناخن مات: به علت وجود مواد خاص تشکیل دهنده حالتی مات به ناخن میدهد.

لاک وایتنر: روشن کننده بسیار قوی و مناسب سطح ناخن، این لاک از زردی روی ناخن جلوگیری کرده و کمک به روشن شدن سطح ناخن می کند

لاک ویتامینه:برای مقاوم شدن سطح ناخن در هنگام شست و شوی دستها استفاده می شود.

لاک تلخ: اگر عادت به جویدن ناخن ها دارید حتما از لاک تلخ استفاده کنید

لاک ناخن ژله ای: این لاک ناخن، بیشتر در آرایشگاه ها و بعد از کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد و حتما باید زیر دستگاه UV خشک شود. این لاک به راحتی پاک نمی شود و برای پاک کردنش، آستون صد در صد خالص لازم است.

نحوه استفاده از لاک ناخن

ابتدا سطح ناخن های خود را از وجود هر گونه لاک و آلودگی پاک کنید. می توانید جهت جلوگیری از شکستگی و افزایش دوام لاک، ابتدا یک لایه برق ناخن بزنید. پس از این که برق ناخن به خوبی خشک شد، یک قطره لاک را در مرکز ناخن، کمی بالاتر از ریشه قرار دهید. با استفاده از فرچه لاک، قطره را با دقت به سمت ریشه هل دهید تا فضای خالی باقی نماند. حال قلم را به سمت بالا حرکت دهید و تا نوک ناخن را به طور مستقیم لاک بزنید.
دوباره به پایه ناخن بازگردید و قلم مو را به صورت منحنی در انحنای ناخن حرکت دهید. پس از کشیدن انحنا، دوباره قلم را صاف کرده و تا انتهای ناخن پوشش دهید. این کار را با سمت دیگر ناخن نیز انجام دهید تا کل سطح آن رنگ بگیرد.

بهترین برندهای لاک ناخن

لاک ناخنOPI او پی آی

لاک ناخن Essie  اسی

لاک ناخن Zoya   زویل

لاک ناخن Revlon  رولون

 

بیشتر