پنکیک 

پنکیک آرایشی

امروزه برا ی زیباتر نمایش دادن پوست صورت، از پنکیک و کرم پودر استفاده می شود که معمولا ساختارشان به صورت مایع، پودری و یا فشرده موجود است.

پنکیک آرایشی یکی از متداول ترین نوع تثبیت کننده های آرایش است و معمولا توسط پد یا اسفنج آرایشی استفاده می شود. پنکیک آرایشی به علت نوع ساختارش پوشش مناسبی روی کرم پودر ایجاد می کند و باعث تثبیت آ...

پنکیک آرایشی

امروزه برا ی زیباتر نمایش دادن پوست صورت، از پنکیک و کرم پودر استفاده می شود که معمولا ساختارشان به صورت مایع، پودری و یا فشرده موجود است.

پنکیک آرایشی یکی از متداول ترین نوع تثبیت کننده های آرایش است و معمولا توسط پد یا اسفنج آرایشی استفاده می شود. پنکیک آرایشی به علت نوع ساختارش پوشش مناسبی روی کرم پودر ایجاد می کند و باعث تثبیت آرایش در برابر تعریق میشود.

پنکیک آرایشی به دلیل نوع بافت و پوششی که روی سطح پوست ایجاد می کند برای افرادی که پوست چرب دارند بسیار ایده آل است زیرا باعث کنترل چربی و تعرق پوست می شود.

یکی از مشکلات پوست چرب یا حتی پوست مختلط ،براق شدن پوست بر اثر ترشح چربی روی سطح پوست است. پنکیک توانایی برطرف کردن این مورد را  دارد. با پوشش بالایی که پنکیک روی پوست ایجاد می کند باعث می شود براق بودن پوست به ویژه در پوست های چرب به خوبی پوشش داده شود و حالت مات و طبیعی پوست حفظ شود.

پنکیک در پوشاندن منافذ باز پوست نیز می تواند بسیار موثر باشد.با توجه به اینکه منافذ پوست نباید به طور کامل بسته شوند اما گاهی در بعضی از انواع پوست ها منافذ پوست بیش از حد باز هستند و تاثیر منفی روی چهره و آرایش صورت خواهند داشت.

کرم پودر به تنهایی می تواند منافذ پوست را پوشش دهد اما استفاده از پنکیک روی کرم پودر به عنوان یک تثبیت کننده، منافذ پوست را به طور کامل می پوشاند.

مهم ترین معیار انتخاب پنکیک، انتخاب رنگ آن است. پنکیک هم مانند کرم پودر در رنگ و تن های رنگ مختلفی عرضه می شود. رنگ پنکیک را باید با توجه به رنگ پوست خود انتخاب کنید. معمولا رنگ پنکیک باید یک درجه از رنگ پوست روشن تر باشد.

انواع مختلف پنکیک

پنکیک های پودری:همان پنکیک های معمولی و رایج هستند که پوشش ملایمی ایجاد می‌کنند و استفاده از آن‌ها بیشتر در منزل یا آرایشگاه کاربرد دارند.

پنکیک کامپکت : (کامپکت پودر) یا فشرده نیز ترکیباتی مانند موم و سیلیکون دارد که پوشش قابل ‌قبولی دارد و استفاده از آن بسیار راحت است.

پنکیک های تثبیت‌ کننده: همان طور که از اسمش مشخص است، این پنکیک ها برای ثبات آرایش استفاده می‌شوند و برای افزایش دوام آرایش های سنگین‌ و‌ غلیظ گزینه‌ ی خوبی‌ به حساب می‌آیند.

پنکیک اچ دی : این پنکیک ها پوشش بسیار خوبی دارد، عموماً برای گریم و عکاسی با نور فلش زیاد و حضور در زیر نور بسیار شدید کاربرد دارند.

نحوه استفاده از پنکیک

در ابتدا صورت خود را با شوینده یا میسلار واتر پاکسازی کنید سپس اگر پوست خشک دارید حتما قبل از استفاده از پنکیک، از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید. چون ساختار پودری پنکیک آرایشی باعث جذب رطوبت و چربی پوست می شود و ممکن است پوست صورت شما را خشک تر کند.

از آنجا که پنکیک جنسی خشک و سفت دارد، پد مخصوص را کمی مرطوب کنید، و با استفاده از آن، پنکیک را روی صورت بزنید.

تمام سطح صورت را به طور کامل پوشش دهید تا پوست به طور کامل یک رنگ شود و ناهمواری روی آن باقی نماند.

برای یکدست به نظر رسیدن آرایش حتما پنکیک را روی گردن نیز استفاده کنید.

برخی از برند های مطرح پنکیک

پنکیک کاور مچ Cover match

تایرا (Tyra)

پنکیک خاویار ولنسی

پنکیک مک Mac

مای (My)

پنکیک اتوددEtude

لورآل (Loreal)

اتود (Etude)

اسنس (Essence)

بیشتر