پرایمر و فیکساتور 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

پرایمر و فیکساتور:

پرایمر و پودر فیکس، جزء لوازم آرایشی است که ضروری به نظر نمی‌رسد ولی تاثیر زیادی در دوام، ماندگاری و یکدستی آرایش دارد.

پرایمر و فیکساتور هر کدام وظیفه خاصی را در یک آرایش کامل بر عهده می‌گیرند و تفاوت‌های اساسی با هم دارند. در واقع، استفاده از پرایمر، مرحله‌ی آماده‌سازی پوست برای آرایش است. اولین مرحله قبل از شروع آرایش که اه...

پرایمر و فیکساتور:

پرایمر و پودر فیکس، جزء لوازم آرایشی است که ضروری به نظر نمی‌رسد ولی تاثیر زیادی در دوام، ماندگاری و یکدستی آرایش دارد.

پرایمر و فیکساتور هر کدام وظیفه خاصی را در یک آرایش کامل بر عهده می‌گیرند و تفاوت‌های اساسی با هم دارند. در واقع، استفاده از پرایمر، مرحله‌ی آماده‌سازی پوست برای آرایش است. اولین مرحله قبل از شروع آرایش که اهمیت زیادی در تثبیت آرایش دارد.

از پرایمر برای افزایش پوشانندگی و ماندگاری محصولات آرایشی، استفاده می‌کنند. پرایمر برای پر کردن و پوشاندن چروک‌های سطحی و حفره‌های پوستی مناسب است. پوست را یکدست و صاف و برای آرایش کردن آماده می کند.

البته توجه داشته باشید که باید پرایمر مناسب با نوع پوست خود را انتخاب کنید.

فیکساتور چیست؟

فیکساتور، تثبت‌کننده آرایش است و در انتهای آرایش استفاده می‌شود. در واقع، آخرین مرحله آرایش است برخلاف پرایمر که زیرسازی آرایش را بر عهده دارد. این محصولات خودشان بی‌رنگ هستند و هیچ تغییری در رنگ آرایش ایجاد نمی‌کنند.

برای همه انواع پوست می‌توانید از فیکساتور استفاده کنید و هیچ محدودیتی ندارید. ولی اگر پوست خیلی خشکی دارید، از اسپری‌های فیکساتوری که حاوی الکل هستند، استفاده نکنید. الکل باعث خشک شدن بیشتر پوستتان می‌شود.

پرایمر برای پوست چرب و خشک

افرادی که پوست‌ چرب دارند بهتر است که از پرایمرهای مات‌کننده استفاده کنند. این پرایمرها، برق پوست ناشی از چربی را جذب می‌کند و مانع از این می‌شود که پوست شما بعد از مدتی، براق شود.

اگر پوست خشک دارید، باید از پرایمرهایی استفاده کنید که حاوی مرطوب‌‌کننده هستند. این پرایمرها، رطوبت پوست را حفظ می‌کنند و ظاهری سرزنده و شاداب به پوست می‌دهند.

نحوه استفاده فیکساتور

برای استفاده از اسپری فیکساتور، کافی است که بعد از تمام شدن آرایش، اسپری را تکان دهید، آن را در فاصله مناسب از صورت نگه دارید، چشمان خود را ببندید و روی تمام صورت خود اسپری کنید. برای جذب شدن اسپری، لازم نیست پوست را ماساژ دهید،باید اجازه دهید که خود فیکساتور به آرامی خشک شود پرایمر معمولا به شکل کرم و ژل است ولی فیکساتور به شکل اسپری و پودر عرضه می‌شود.

فواید استفاده از پرایمر

ضد پیری، روشن کننده پوست، نرم کننده، مرطوب کننده

انواع مختلف فیکساتور

ستینگ پودر

 Setting Powderبرای تثبیت، بیک کردن و کنترل میزان چربی آرایشی به کار می رود. این پودرها در انواع رنگی و بی رنگ عرضه می شوند که بهترین انتخاب جهت یکدست کردن و افزایش پوشانندگی کرم پودر به شمار می روند.

فیشینگ پودر:Fishing Powder نسبت به نوع قبلی از بافت نرم تر و ابریشمی تری برخوردار است. در ساخت این پودر از ماده سیلیکا استفاده می شود. ریزتر نشان دادن خطوط پوست و جلوگیری از تعریق و برق افتادن صورت نیز از قابلیت های فیشینگ پودر به شمار می روند.

پودر فیکس:Fixing Powder در پشت و زیر چشم و همچنین روی کرم پودر کاربرد دارد.  از مزایای پودر فیکس می توان به ضد آب شدن آرایش و ماندگاری بالای آن اشاره کرد. استفاده از این نوع فیکساتور، جلوه مات به آرایش می دهد. بهتر است پودر فیکس را روی کرم های کاموفلاژ که از پوشانندگی بالایی برخوردارند، استفاده کنیم.

بهترین برندهای موجود برای پرایمر

پرایمر میبلین  Maybeline، پرایمرژنوبایوتیکGenobiotic، پرایمر نیکس NYX، پرایمر اسمش باکس Smashbox از برندهای مطرح پرایمر هستند

بهترین برندهای مجود برای فیکساتور

فیکساتور مک mac، فیکساتور هدی بیوتی Hoda beauty،فیکساتور فلورمار Flormar، فیکساتور گلدن رز Golden rose از برندهای مطرح فیکساتور هستند.

بیشتر