موچین و قیچی 

موچین و قیچی

موچین و قیچی اصلی ترین ابزار ابرو هستند به همین علت شناخت یک موچین خوب برای برداشتن بهتر ابرو اهمیت زیادی دارد.موچین به طور کلی به دو دسته سر کج و صاف تقسیم بندی می شوند.

موکن های آرایشی و طبی، شکل ها، اندازه ها و سرهای مختلفی دارند. برای جلوگیری از عفونت ناشی از زنگ زدگی در هنگام برداشت ابرو در اطراف فولیکول مو، همیشه از فولاد ضد ز...

موچین و قیچی

موچین و قیچی اصلی ترین ابزار ابرو هستند به همین علت شناخت یک موچین خوب برای برداشتن بهتر ابرو اهمیت زیادی دارد.موچین به طور کلی به دو دسته سر کج و صاف تقسیم بندی می شوند.

موکن های آرایشی و طبی، شکل ها، اندازه ها و سرهای مختلفی دارند. برای جلوگیری از عفونت ناشی از زنگ زدگی در هنگام برداشت ابرو در اطراف فولیکول مو، همیشه از فولاد ضد زنگ، بدون نیکل یا آلیاژهای دیگر استفاده می‌شود.

انواع موچین

موچین نوک تیز

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست ندارید حتی یک دانه موی کوچک و ریز هم از زیر دست‌تان در برود، باید به دنبال موچین نوک‌تیز باشید. خرید موچین نوک ‌تیز برای کسانی که موهای ابروبسیار نازک دارند گزینهٔ خوبی خواهد بود.

چنین موچینی برای تمیزکردن بین دوابرو و موهای کوچکی که در اطراف خط اصلی ابرو می‌رویند هم مناسب است.تا حد ممکن از موچین هایی که سرشان نوک تیز یا کج است، استفاده کنید. موچین های کج با زاویه ی دقیقی موها را بر می دارند و استفاده از آنها، راحت تر از بقیه است.

موچین هایی که سرشان شیب زیادی دارد، به شما این امکان را می دهند که موچین را در مقابل صورتتان، صاف نگهدارید. بنابراین می توانید ببینید که دقیقا کدام موها را بر می دارید.موچین های نوک تیز برای در آوردن موهای نازک یا زیر پوستی ایده آل هستند.

موچین‌های نوک‌ گرد

موچین های نوک گرد مانند موچین های بی خطر قیچی شکل هستند، آنها برای افرادی مناسبند که به تازگی یاد گرفته اند از موچین استفاده کنند. بعضی از موچین‌ها هم دارای نوکی گرد هستند. این موچین‌ها کُندند و نمی‌توانند سریع و راحت موهای‌ ابروی‌تان را تمیز کنند و شکل بدهند. شاید برای تازه‌کارها چنین موچین‌هایی بهتر باشد؛ چون در هنگام استفاده از آنها احتمال آسیب‌زدن به چشم و ابروی‌شان کمتر می‌شود.

موچین سرصاف

موچین‌های سرصاف برای کسانی مناسبند که می‌خواهند با یک حرکت موچین، تعداد زیادی مو را پاک‌سازی کنند. موچین سرصاف، کار برداشتن‌ ابروها را سریع‌تر می‌کند. ضمن اینکه برای کسانی که به کمک موچین، مژه‌های مصنوعی برای خود کار می‌گذارند هم مناسب است.

هر اصطکاکی روی نوک موچین، باعث کندی آن می شود، بنابراین هنگامی که از موچین استفاده نمی کنید، آن را بطور افقی روی یک پارچه ی نرم بگذارید.

قیچی ابرو

در زمان اصلاح ابرو به وسیله ی این ابزار موهای بلند را کوتاه می نمایند تا شکل ابرو ها مرتب گردد. داشتن قیچی ابرو مخصوص یک ضرورت در کیف لوازم آرایشی خانم ها است چون گاهی ممکن است تنها یک موی بلند اضافی در میان مو های ابروی شما  مشخص شود و هیچ روشی به جز قیچی زدن نتواند این مشکل را حل کند. قیچی ابرو باید خوش دست باشد و شما بتوانید به راحتی آن را در دست بگیرید و تیغه ‌های قیچی باید به راحتی باز و بسته شود و به اندازه کافی باریک و ظریف باشد تا بتوان مو های کوتاه و کوچک را هم با آن اصلاح کرد. 

 

بیشتر