ریمل ابرو 

ریمل ابرو

از ریمل ابرو برای حالت دادن و پرپشت کردن ابرو‌ها استفاده می‌ شود. اگر چه ریمل ابرو بیشتر برای ابروهای کم‌ پشت و نازک توصیه می‌ شود اما سایر افراد نیز می‌ توانند از آن به منظور ثابت کردن موهای بدفرم ابروی خود استفاده کنند.

ریمل ابرو به خاطر فرمولاسیون مواد تشکیل دهنده اش، علاوه بر رنگ دادن به ابروها، عمل فیکساتور را برای ابروها انجام می...

ریمل ابرو

از ریمل ابرو برای حالت دادن و پرپشت کردن ابرو‌ها استفاده می‌ شود. اگر چه ریمل ابرو بیشتر برای ابروهای کم‌ پشت و نازک توصیه می‌ شود اما سایر افراد نیز می‌ توانند از آن به منظور ثابت کردن موهای بدفرم ابروی خود استفاده کنند.

ریمل ابرو به خاطر فرمولاسیون مواد تشکیل دهنده اش، علاوه بر رنگ دادن به ابروها، عمل فیکساتور را برای ابروها انجام می دهد. به همین علت از ریمل ابرو همیشه در مرحله آخر میکاپ استفاده می شود.

انواع ریمل ابرو

ریمل ابروی بی رنگ -Clear

ریمل ابروی بی رنگ یا همان ساده برای حالت دادن به ابرو‌ها مورد استفاده قرار می گیرد و برای افرادی مناسب می باشد که ابروهای آن ها به صورت طبیعی پرپشت است و هدف آن ها فقط تثبیت و فرم دادن به مو‌های ابرو است.

ریمل ابروی رنگی- tinted

ریمل ابروی رنگی علاوه بر این که به ابروها حالت می دهد به دلیل رنگی که در ترکیبات آن موجود است، موجب ضخیم‌ تر به نظر رسیدن ابرو‌ها نیز می‌ شود. به همین علت این نوع از ریمل ابرو برای افرادی مناسب است که ابرو‌های کم پشتی دارند.

روش استفاده از ریمل ابرو

روش استفاده از ریمل ابرو به این صورت است که بلافاصله پس از خارج کردن برس از درون ظرف ریمل، آن را به آرامی بر روی مو‌های ابرو خود بکشیده. این عمل باید از قسمت‌ های داخلی به سمت قسمت‌ های بیرونی مو‌ها انجام گیرد. به عبارتی نحوه کشیدن برس باید در جهت رویش طبیعی مو‌ها صورت پذیرد.

نکاتی درباره ی استفاده از ریمل ابرو

بهتر است استفاده از ریمل ابرو در آخرین مرحله از آرایش انجام گیرد. زیرا ممکن است رنگ‌ های مواد آرایشی دیگر بر روی آن بنشینند و کارایی ریمل ابرو را کاهش دهند.

  • ریمل‌ های ابرو معمولا از مواد ضد آب ساخته شده اند. بنابراین برای پاک کردن آن از روی پوست صورت، باید از پاک کننده‌ های مخصوص مواد آرایشی مانند شیر پاک کن‌، تونر ها استفاده کرد.
  • بهتر است عمل کشیدن ریمل به ابرو‌ها در یک مرحله به پایان برسد. به این خاطر که مواد موجود در فرمولاسیون ریمل ابرو به گونه‌ ای طراحی شدند که بلافاصله پس از استفاده از آن خشک می‌ شوند. اگر یک بار دیگر از ریمل بر روی ابرو‌ها استفاده کنید، باعث تکه تکه شدن و به هم ریختن نظم مو‌های ابرو می شوید.
  • ابروها را حجیم می کند.
  • باعث تغییر رنگ دلخواه و موقتی ابروها می شود.
  • مانند فیکساتور عمل کرده و ابروها را در طول روز ثابت نگه می دارد.
  • باعث مرتب شدن موهای ابرو می شود.

مزایای استفاده از ریمل ابرو

انتخاب رنگ ریمل ابرو

اگر موهایی با تن قرمز رنگ دارید، مناسب‌ ترین رنگ ریمل برای ابروهای شما ریملی با رنگ طلایی است. زیرا رنگ طلایی به خوبی با مو‌های قرمز هماهنگ می شود و حالتی جذاب به چهره شما می‌ دهد.

اگر مو‌های شما به طور طبیعی بلوند است به احتمال زیاد رنگ ابروهای شما نیز روشن است. بنابراین بهتر است در این مواقع از ریمل ابرویی استفاده کنید که ابرو‌های شما رو حداکثر تا دو درجه تیره تر کند.

بهترین برندهای ریمل ابرو

برندهای مک Mac، دوسه Doucce ، آرت دکو Artdeco، اوریفلیم Oriflame  و برندبورژوآBourjois از مطرح ترین برند های آرایشی در تولید ریمل ابرو هستند.

 

بیشتر