مرطوب کننده و آبرسان صورت 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

آبرسان و مرطوب کننده صورت

کم آبی پوست مشکلی است که معمولا افراد به آن دچار می‌شوند و دلیل آن کاهش هیدراتورهای پوست می‌باشد. وظیفه هیدراتورها آبرسانی به پوست می‌باشد. کرم‌های آبرسان با تامین آب برای لایه شاخی پوست (لایه اپیدرم) این خشکی را که ناشی از کاهش هیدراتورها است جبران می‌کند و با تامین رطوبت لازم پوست، از خشکی جلوگیری میکنند. کرم‌های آبرس...

آبرسان و مرطوب کننده صورت

کم آبی پوست مشکلی است که معمولا افراد به آن دچار می‌شوند و دلیل آن کاهش هیدراتورهای پوست می‌باشد. وظیفه هیدراتورها آبرسانی به پوست می‌باشد. کرم‌های آبرسان با تامین آب برای لایه شاخی پوست (لایه اپیدرم) این خشکی را که ناشی از کاهش هیدراتورها است جبران می‌کند و با تامین رطوبت لازم پوست، از خشکی جلوگیری میکنند. کرم‌های آبرسان پوست حاوی روان کننده هستند و مانع از بین رفتن رطوبت و آب پوست می‌شوند .

وظیفه اصلی کرم‌های مرطوب کننده ایجاد یک لایه مراقبتی بر روی پوست می‌باشد که مانع تبخیر رطوبت لایه بیرونی پوست شده و از ازبین رفتن آب و رطوبت پوست جلوگیری می‌کنند، پوست به طور طبیعی توانایی تولید چربی و روغن دارد. با استفاده از کرم های مرطوب کننده شما می توانید تولید چربی در پوست را بیشتر کنید تا پوست شما به تعادل در حفظ رطوبت برسد. در نهایت با این کارها می توانید به درمان خشکی پوست خود بپردازید.

با این حال استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان به حالت پوستی شما هم نیز بستگی دارد، وظیفه این دو کرم به دست آوردن رطوبت و نرمی پوست می باشد، این کرم ها مکمل یکدیگر هم محسوب می شوند و امکان استفاده از هردوی آن ها وجود دارد. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است زمان استفاده از آن‌ها باید با یکدیگر متفاوت باشد، بدین معنا که ابتدا باید از کرم های آبرسان استفاده کرده و برای حفظ رطوبت و ماندگاری آن از کرم مرطوب کننده به عنوان محافظ استفاده کنید.

از دیگر موارد تفاوت کرم آبرسان و مرطوب ‌کننده می‌توان به ترکیبات آنها اشاره کرد. کرم آبرسان حاوی مقدار بسیار زیادی اسید هیالورونیک، گلیسیرین، اسید اوره و … می‌باشد اما در ترکیبات مرطوب کننده‌ها از انواع روغن مانند نارگیل، زیتون، جوجوبا و شی باتر استفاده شده است که باعث نرمی  و لطافت پوست می‌شوند.

نشانه های پوست خشک :

احساس زبری و ناهمواری در پوست

خشکی زدن پوست (سطح پوست کاملا خشک دیده می شود)

پوسته پوسته شدن پوست

نشانه های پوست کم آب و دهیدراته :

کدر و خسته به نظر می رسد

احساس تنگی و کشیدگی در پوست

پوست بیش از حد حساس شده و سریع قرمز می شود

خطوط و چین و چروک های ریز پوست واضح تر به نظر می رسد

علایم پیری سریع تر ظاهر می شود؛ مثل افتادگی و شل شدن پوست یا عمیق تر شدن چروک ها

 

نرم کننده ها ترکیباتی هستند که هم در آبرسان ها و هم در مرطوب کننده ها استفاده می شوند .این ترکیبات با نرم کردن لایه بالایی پوست از خشکی، خارشو پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری کرده و با ایجاد لایه محافظ در سطح پوست مانع تبخیر رطوبت پوست می شوند . لانولین، روغن های معدنی ،پارافین ، اسکوالن ، شی باتر ، کره کاکائو ، روغن های گیاهی مثل روغن جوجوبا ، روغن بادام ، روغن کنجد، روغن نارگیل، روغن آفتابگردان، روغن گل مغربی، اسیدهای چرب مانند روغن گل گاو زبان، لینولئیک اسید، اولئیک اسید، الکل های چرب مثل ستیل الکل و ترکیبات سیلیکونی از جمله رایج ترین امولیانت های استفاده شده در آبرسان ها و مرطوب کننده ها هستند که البته برخی از آن ها می تواند در پوست های چرب موجب بسته شدن منافذ و ایجاد جوش شود .

اگر پوستتان چرب است از مرطوب کننده و آبرسان ها نمی‌هراسید!، استفاده از آبرسان یا مرطوب کننده موجب تنظیم چربی و ترشح سبوم و در نتیجه کاهش جوش و آکنه خواهد شد . در حقیقت هر چه پوست خشک تر  و کم آب تر باشد ترشح چربی بیشتر شده منافذ پوست بزرگتر شده و جوش ها بیشتر خواهند شد. کافی است دقت کنید مرطوب کننده یا آبرسان تان فاقد ترکیبات مولد جوش های زیر پوستی یا مواد کومدوژنیک باشد .

بهترین آبرسان ها:

کرم آبرسان سوپکس Soapax

کرم آبرسان کلیون Cliven

کرم آبرسان سینت ایوز St.Ives

بهترین مرطوب کننده ها:

کرم مرطوب کننده کامان Comeon

کرم مرطوب کننده مدیلن Medilann

کرم مرطوب کننده مای My

 

بیشتر