کرم شب و روز 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

کرم روز و شب

یکی از بهترین روش‌های مراقبت مداوم از پوست، استفاده کردن از کرم‌های روز و کرم‌های شب است. این کرم‌ها محصولاتی لوکس و اضافی نیستند. در واقع روشی هوشمندانه و تاثیرگذار برای جلوگیری از پیری پوست می‌باشند.

کرم روز محافظت کننده

این کرم دارای خاصیت مرطوب کنندگی است زمانی که مشغول فعالیت‌های روزانه هستید، پوست شما در برابر شرایط محیطی گونا...

کرم روز و شب

یکی از بهترین روش‌های مراقبت مداوم از پوست، استفاده کردن از کرم‌های روز و کرم‌های شب است. این کرم‌ها محصولاتی لوکس و اضافی نیستند. در واقع روشی هوشمندانه و تاثیرگذار برای جلوگیری از پیری پوست می‌باشند.

کرم روز محافظت کننده

این کرم دارای خاصیت مرطوب کنندگی است زمانی که مشغول فعالیت‌های روزانه هستید، پوست شما در برابر شرایط محیطی گوناگونی قرار می‌گیرد، دماهای مختلف را تجربه می‌کند، زیر نور خورشید و محیط های خشک و سرد قرار می‌گیرد و آلودگی هوا و ذرات گرد و غبار آن را تهدید می‌کنند.

کرم روز برای مقابله با تمام این موارد مناسب است. این کرم حاوی ضدآفتاب می‌باشد. SPF  آن معمولاً در حد برطرف کردن نیاز ضروری است.

با این حال اگر پوست حساسی دارید، بهتر است روی آن مجدد ضدآفتاب بزنید. این کرم آنتی اکسیدان‌های لازم پوست را تامین می‌کند تا جلو چروک افتادن و کدر شدن آن را بگیرد. در فرمول این کرم‌ها، اصولاً مقادیر بسیار کمی از چربی وجود دارد تا پوست را سنگین نکند و پوست بتواند به راحتی تنفس کند. به همین دلیل ویتامین‌های محلول در چربی، در آن اندک می‌باشد. در عوض ویتامینC در آن وجود دارد که می‌تواند به بازسازی سلول‌های پوستی و جوان شدن پوست کمک کند.

کرم روز به سرعت جذب پوست می‌شود و شما آن را روی پوستتان حس نمی‌کنید و کاملاً سبک است. این کرم را می‌توانید حدوداً ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از آرایش روی پوست بزنید.

استفاده از این کرم از بعد از ۲۵ سالگی ضرورت دارد.بعد از کرم روز، کرم مرطوب‌کننده و حدود 20 دقیقه بعد، کرم ضدآفتاب باید زده شود.

کرم شب تقویت کننده

ساختار کرم شب با کرم روز تفاوت‌های زیادی دارد. در شب شما مشغول استراحت هستید و پوستتان در شرایط راحت ‌تری قرار دارد. در این زمان پوست مشغول بازسازی و ترمیم خود می‌شود و زمانی است می‌توانیم برای لیفتینگ آن وارد عمل شویم.

کرم شب دارای اسید هیالورونیک، آلفا هیدروکسی‌اسید و ویتامین C  است که باعث افزایش کلاژن پوست می‌شوند و از عوامل جوان کننده‌ی پوست هستند. بیشترین میزان جذب داروهای فعال از طریق پوست در شب اتفاق می‌‌افتد. به همین دلیل است که مصرف کرم‌‌های شب می ‌تواند آسیب ناشی از عوامل مضر محیطی شامل آلودگی هوا، اشعه‌‌های فرابنفش خورشید، مواد آرایشی و رادیکال‌‌های آزاد را که در طول روز به وجود آمده است، بهبود دهد و پوست شما را به جوانی قبل نگه دارد.

با توجه به این که در شب زیر نور آفتاب نیستیم، این کرم‌ها ضدآفتاب ندارند و جلوی اشعه‌ی یو وی را نمی‌گیرند. به علاوه این کرم‌ها باید به تدریج جذب پوست شوند که تا صبح همچنان پوست مشغول عملیات بازسازی بماند. بنابراین بر خلاف کرم‌های روز، جذب سریع ندارند. استفاده از این کرم‌ها باید از سن ۳۰ سالگی آغاز شوند.

تفاوت‌های کرم روز و شب

کرم روز و شب هردو آب رسان هستند.

کرم روز غلظت کمی دارد و سبک است، اما کرم شب سنگین است تا بتواند همه‌ی مواد مغذی را به پوست برساند.

کرم شب چرب‌تر از کرم روز است.

کرم شب غنی از ویتامین‌ها، مواد کلاژن ساز و سایر ترکیبات موثر است در حالی که کرم روز مقدار کمتری از این مواد دارد.

کرم روز از پوست مراقبت می‌کند اما کرم شب در عین مراقبت آن را تغذیه و بازسازی و ترمیم هم می‌کند.

 

بهترین برندها در کرم روز

کرم ضد چروک بلنیچر (Belnatur)

کرم ضد چروک کیو وی (QV Anti Ageing Face Night Cream)

کرم ضد چروک روز لورآل (Revitalift Day Anti Ageing Cream)

بهترین برندها در کرم شب:

کرم ضد چروک فابریگاس (fabregas)

کرم شب آردن (Ardene Beauty Night Cream)

کرم ضد چروک پریم (Prime Matex Night Repair)

 

بیشتر