ضد آفتاب 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

ضد آفتاب

کِرِم‌های ضدآفتاب‌  که با مالیدن آن‌ها بر روی سطح پوست، پوست در برابر اثرات مضر نور آفتاب محافظت می‌شود. کِرِم‌های ضدآفتاب می‌تواند به صورت لوسیون، اسپری، ژل یا سایر داروهای موضعی وجود داشته باشد این مواد با فرمولاسیون‌های مختلفی تهیه و عرضه می‌شوند و اگر به درستی مصرف شوند می‌توانند تا حدود زیادی مانع اشعه فرابنفش آفتاب و اثرات منفی آ...

ضد آفتاب

کِرِم‌های ضدآفتاب‌  که با مالیدن آن‌ها بر روی سطح پوست، پوست در برابر اثرات مضر نور آفتاب محافظت می‌شود. کِرِم‌های ضدآفتاب می‌تواند به صورت لوسیون، اسپری، ژل یا سایر داروهای موضعی وجود داشته باشد این مواد با فرمولاسیون‌های مختلفی تهیه و عرضه می‌شوند و اگر به درستی مصرف شوند می‌توانند تا حدود زیادی مانع اشعه فرابنفش آفتاب و اثرات منفی آن برپوست گردند.

مصرف ضدآفتاب برای تمام فصول سال ضروری می باشد و در هر زمانی از روز که هوا روشن باشد باید ضدآفتاب استفاده شود. اشعه ی مضر آفتاب می تواند باعث تیره شدن پوست، ایجاد لکه های تیره روی پوست و از همه بدتر می تواند موجب ایجاد سرطان پوست شود.

ضدآفتاب ها در انواع مختلف برای پوست های خشک، چرب و معمولی وجود دارند. هرفردی برای خرید ضد آفتاب باید خصوصیات پوست خود را خوب بداند.

انواع ضد آفتاب:

دو نوع ضدآفتاب Water basic و oil basic وجود دارد. ضدآفتاب های واتربیس برای پوست های چرب و یا برای قبل از آرایش مناسب هستند اما ضدآفتاب های اویل بیس برای پوست های خشک و حساس و یا برای استفاده در آب و شنا مناسب می باشند. شما بسته به نوع پوستی که دارید ضدآفتاب خود را انتخاب می کنید.

اگر پوست شما چرب باشد، کرم های ضد آفتاب فاقد چربی و مات گزینه خوبی می‌باشند. کرم های ضد آفتاب مات، سبک بوده و پوست شما را از حالت براق خارج میکنند. در واقع بهترین کرم ضد آفتاب،‌ کرمی است که در عین مات بودن، فاقد چربی و پارابن باشد و قابلیت مرطوب کنندگی (هیدراته) خوبی داشته باشد. لایه لایه نشده و دوام و ماندگاری مطلوبی برای پوست شما به ارمغان آورد.

 

نکات مهم در استفاده از ضد آفتاب:

ضد آفتاب هر ۲ ساعت یک بار تمدید شود.

بعضی از ضد آفتاب ها دارای الکل است لذا در برابر تابش مستقیم نور خورشید به مدت زیاد قرار نگیرد.

اس پی اف ضد آفتابی که انتخاب می شود نباید از ۱۵ کمتر باشد.

در استفاده از ضد آفتاب، همواره از نظر پزشک متخصص پوست استفاده کنید.

سعی کنید بین  ۱۵ دقیقه تا نیم ساعت پیش از خارج شدن از مکان سر بسته، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب هم مثل پرایمر، برنزه کننده و عطر، مدت زمانی نیاز دارد تا کیفیت خود را نمایان کند.

فراموش نکنید که حتی زیر سقف هم به کرم ضد آفتاب نیاز دارید.

هیچگاه پنکیک، جایگزین خوبی برای کرم ضد آفتاب نیست.

ویژگی ضد آفتاب خوب

یک ضدآفتاب خوب باید بتواند از دو نوع اشعه ی فرابنفش موجود در آفتاب، پوست را محافظت کند. اشعه ی فرابنفش دو نوع A و B می باشد.
همچین باید روی پوست دوام بیاورد و به راحتی از بین نرود مگر با شست و شوی درست، یک ضدآفتاب خوب نباید بر اثر پاشیدن آب وعرق روی پوست از بین برود.

بهترین برندها در ضد آفتاب برای پوست های چرب

ضد آفتاب فاقد چربی spf 50  اریکه Erikeh

ضد آفتاب فاقد چربی ام کیو MQ

چرب لانسون lanson

بهترین برندها در ضد آفتاب برای پوست های خشک

بیودرما مدل Photoderm spot

اون مخصوص پوست خشک Avene

اوریاژ مدل Bariesun

و سایر برند ها از جمله الارو (ellaro)، بیودرما (bioderma)، پریم (prime)، سینره (cinere)

بیشتر