ضد آفتاب بدن 

کرم ضد آفتاب بدن

کرم ضد آفتاب یکی از مهم ترین محصولات آرایشی و بهداشتی است که همه افراد در طول روز برای مراقبت از بهداشت پوست و کاهش خسارت  بافت پوست در برابر تشعشع آفتاب استفاده می‌نمایند.

اشعه ی آفتاب علاوه بر خواصی که برای بدن دارد می تواند مضرات زیادی داشته باشد. به طور کلی آفتاب دشمن اصلی پوست است و باعث ایجاد لک می شود. تماس آفتاب با پوست ...

کرم ضد آفتاب بدن

کرم ضد آفتاب یکی از مهم ترین محصولات آرایشی و بهداشتی است که همه افراد در طول روز برای مراقبت از بهداشت پوست و کاهش خسارت  بافت پوست در برابر تشعشع آفتاب استفاده می‌نمایند.

اشعه ی آفتاب علاوه بر خواصی که برای بدن دارد می تواند مضرات زیادی داشته باشد. به طور کلی آفتاب دشمن اصلی پوست است و باعث ایجاد لک می شود. تماس آفتاب با پوست به مرور باعث ایجاد چروک روی پوست و پیری می شود. آسیب های اشعه ی آفتاب به علت داشتن اشعه  مضر فرابنفش می باشد.

یک ضدآفتاب خوب باید بتواند پوست را از دو نوع اشعه ی فرابنفش موجود در آفتاب  محافظت نماید. اشعه ی فرابنفش دو نوع  A وBمی باشد.همچین باید روی پوست دوام بیاورد و به راحتی از بین نرود مگر با شست و شوی درست.یک ضدآفتاب خوب نباید بر اثر پاشیدن آب وعرق روی پوست از بین برود.

Spfدر واقع قدرت یک کرم ضدآفتاب را نشان می دهدSpf بالای 30 درصد برای یک کرم ضدآفتاب خوب مناسب می باشد.البته spf  های 50 و 100 درصد هم تفاوت چندانی با 30 درصد ندارند. به طور کلی دو نوع کرم ضد آفتاب وجود دارد. یک نوع ضدآفتاب های فیزیکال و دیگری ضدآفتاب های شیمیایی.

ضد آفتاب فیزیکال:

این نوع ضدآفتاب با پخش کردن اشعه ی فرابنفش و انعکاس آن از روی پوست مانع جذب اشعه ی فرابنفش روی پوست می شود.

ضدآفتاب شیمیایی:

این نوع ضدآفتاب اشعه ی فرابنفش را جذب کند و مانع از جذب آن به درون پوست می شود و در نتیجه از مضرات اشعه برای پوست جلوگیری می کند.

اگر شما پوست چرب دارید، کرم های ضد آفتاب فاقد چربی و مات گزینه خوبی خواهد بود. کرم های ضد آفتاب مات، سبک است و پوست شما را از حالت براق خارج میکند.

در واقع بهترین کرم ضد آفتاب،‌ کرمی است که در عین مات بودن، فاقد چربی  و پارابن بوده و قابلیت مرطوب کنندگی (هیدراته) خوبی داشته و لایه لایه نشده و دوام و ماندگاری مطلوبی برای  پوست شما به ارمغان آورد. برخی از کرم های ضد آفتاب، ضد آب است و شما میتوانید هنگام ورزش از آن استفاده کنید.

بهترین برندها در کرم ضد آفتاب:

کرم ضد آفتاب فرانسوی کارلینا با اس پی اف ۵۰

کرم ضد آفتاب رطوبت رسان بیومارین برای پوست های خشک و دهیدراته با اس پی اف ۵۰

کرم ضد آفتاب رنگی اوراشکه با اس پی اف ۵۰

کرم ضد آفتاب بی رنگ ۵۰+ درماگورDermagor

کرم ضد آفتاب ضد لک الارو

بیشتر